Friday, October 16, 2009

cheesetober - things that make me go mmmmmmm

Can you believe this round of cheese only cost $8 from my local supermarket? It was one of the best, melt in your mouth cheddar cheeses I've ever eaten. So much more fun to eat cheese wrapped in wax rather than plastic. It didn't last long.

4 comments:

  1. I love that you posted a picture of cheese for your post today. I'm not a cheese lover so I don't really get it but I would consider a jar of olives.

    ReplyDelete
  2. I'm a cheese lover, yet I'm stunned to hear that a 1kg round didn't last long! Are you feeling okay?

    ReplyDelete
  3. I'm not the only cheese lover in this house!!!

    ReplyDelete
  4. Can't believe we were both on a cheese bender of Friday night. Too funny.

    ReplyDelete

Thanks for taking the time to leave a comment.